v sobotu 6. června 2015 u příležitosti 25. výročí založení naší Společnosti, které připadá na 7.6.2015, se v Praze konalo VIII. valné shromáždění SPI, na které jste byli všichni pozváni. Naši pobočku nakonec zastupovali: dvě členky výboru, Kateřina Langrová a Janette Podivinská, manželé Kašparovi a Anna Rosáková. 

Nejprve se rekapitulovalo celých 25 let, rozdávala se čestná ocenění, vydaná u příležitosti oslav, které obdržela i naše předsedkyně, Jana Broukalová, projednávaly se nové návrhy a poznali jsme se i s novou tajemnicí společnosti, kterou je Eva Poddaná. Ta přebírá veškerou administrativu, jak bylo napsáno v posledním čísle zpravodaje, protože zakladatel SPI PhDr. Rostislav Pietropaolo, CSc., se již definitivně loučí se svojí funkcí výkonného  místopředsedy a zůstane pouze členem předsednictva. Samotné loučení s panem místopředsedou bylo velmi dojemné a plné potlesku.

Po ukončení jednání v kapli Italského kulturního institutu v Praze na Malé Straně, došlo k přijetí delegátů na Italském velvyslanectví. Původně nás měl uvítat samotný pan velvyslanec Itálie,  Aldo Amati, v historické budově Velvyslanectví, nicméně se z pracovních důvodů omluvil a byli jsme přijati jeho zástupcem. Poté následoval v Italském kulturním institutu oběd, prohlídka výstavy „25 roků Společnosti přátel Itálie“, kde byly zastoupeny i fotografie naší hradecké pobočky a celý den byl ukončen pěveckým koncertem árií z oper převážně italských skladatelů.

Jak pobíhala celá akce můžete shlédnout na následujících fotografiích a o čem se jednalo, to se dozvíte v přiloženém dokumentu o usnesení valného shromáždění.

http://kacababel.rajce.idnes.cz/Spolecnost_pratel_Italie 

 praha     11218612_890167727708704_5121451678868969195_n

Za účastníky zdraví

Katka Langrová