cykllvýlet web

21. června 2015

Téma – Znáte místo soutoku Tiché a Divoké Orlice ?

 

I přes ranní nepřízeň počasí jsme se sešli v Bělči nad Orlicí a zahájili náš tradiční cyklovýlet. Vše se v dobré obrátilo a zbytek dne nám přálo vlídné a slunečné počasí. 7 členů hradecké SPI prokázalo pevnou soudržnost a pustilo se do čtyřicetikilometrové trasy plné přírodních, technických i společenských poznání.

Minuli jsme pískovnu Marokánka (pyramidy čistého písku) a přes Suté břehy ( vysoké břehy u řeky Orlice) jsme pokračovali do Nové Vsi. Objeli jsme Novoveský rybník a zamířili k hrázi rybníku Žďárský. Po malém občerstvení v hostinci ve Žďáru byl před námi hlavní cíl cesty, a to soutok Divoké a Tiché Orlice.

Toto místo zůstává stranou od cyklostezky a je nutné si zajet cca 1 km do zátopových luk. Pozdravili jsme projíždějící vodáky AHÓÓJ a vrátili jsme se zpět na trasu. Ve vesničce Čistá bylo nutné neminout pěknou turistickou cyklohospůdku a pokračovat na zasloužený oběd do „Nároďáku“ v Týništi nad Orlicí. V další cestě nám stála skvělá technická památka, věž vodárny s expozicí železniční dopravy a historií týnišťského dopravního uzle. Z ochozu vodárny jsme pozorovali okolí. Vlaky se zde rozjíždějí do 4 směrů ( HK, Borohrádek, Meziměstí a Choceň). Zde není jednoduché přestoupit do vlaku jedoucího správným směrem. Přes Bědovickou oboru jsme zakončili naši jízdu v Třebechovicích ve vile pana doktora Tošnera na výborné kávě.

Jak se jelo můžete shlédnout ve fotogalerii 🙂

Martin Trojan